O tym, że o akumulatory trzeba odpowiednio dbać, wie każdy kierowca. To element niezbędny do tego, by samochód funkcjonował. Umiejętna obsługa akumulatora może w znaczny sposób wydłużyć jego bezawaryjną żywotność.

Stopniowe zużywanie się akumulatora to głównie efekt zachodzących w nim reakcji chemicznych i fizycznych. Zachodzą one w płytkach i wypełniającym go elektrolicie. Najgroźniejsze jest zasiarczenie akumulatora. Mówi się o nim, gdy wytworzą się kryształy siarczanu ołowiu, które zmniejszają jego pojemność elektryczną. By tego uniknąć, nie można dopuścić do całkowitego lub bliskiego całkowitemu rozładowaniu akumulatora.

Do rozładowania akumulatora prowadzą m. in. bezskuteczne próby uruchomienia silnika w samochodzie i pozostawienie go na długie godziny z włączonymi światłami. Są to sytuacje, których nie da się całkowicie wyeliminować. Warto więc odpowiedni na nie się przygotować. Ratunkiem będą tu ładowarki do akumulatorów. Trzebinia jest miastem, w którym nie brakuje sklepów z akcesoriami motoryzacyjnymi. W każdym z nich znajdziemy ładowarkę, która będzie odpowiednia dla naszych potrzeb.