Wielu kierowców stało przy swoim aucie z niedowierzaniem patrząc na kluczyki zatrzaśnięte w jego wnętrzu. Z takiej sytuacji wyjścia są dwa: albo zabieramy auto lawetą do warsztatu i tam zmieniamy zamek, albo dzwonimy po fachowca, który otworzy nam auto.

Awaryjne otwieranie samochodu jest usługą, jaką świadczą ślusarze w niemal każdym mieście. Katowice nie są miejscem, w którym będziemy mieć problemy ze znalezieniem takiego specjalisty. To znacznie tańsze rozwiązanie, niż pomoc drogowa, która odstawi nam auto do warsztatu. Warto wspomnieć, że doświadczony ślusarz z zamkniętym zamkiem w aucie upora się na miejscu awarii.

O usługę awaryjnego otwierania samochodu warto zapytać w zakładzie świadczącym pomoc drogową. Bardzo możliwe, że ma on wśród swoich pracowników dyżurnego ślusarza, który upora się z zamkniętymi drzwiami do auta. Warto postawić na profesjonalną usługę. W ten sposób zaoszczędzimy na kosztach związanych z narpawą ewentualnych zniszczeń towarzyszących forsowaniu zamka w nieumiejętny sposób. Doświadczony fachowiec zrobi to tak, że nie ucierpi żadna uszczelka, a tym bardziej drzwi do auta.