Powody, dla których coraz więcej osób zaczyna interesować się kryptowalutami, są różne. Dla wielu osób jest to przede wszystkim szansa na zarobek, szczególnie że ostatnie lata udowodniły, że cyfrowe aktywa mogą przynieść nieporównywalnie większe zyski niż tradycyjne inwestycje. Dla innych natomiast rynek kryptowalut to przede wszystkim możliwość uniezależnienia się od banków. Niezależnie jednak od tego, z jakiego powodu ktoś chce postawić pierwsze kroki na rynku kryptowalut, powinien zacząć od zrozumienia, jak zacząć z kryptowalutami, aby nie stracić swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  1. Jak zacząć z kryptowalutami?
  2. Skąd czerpać informacje na temat krypto?
  3. Pierwsze kroki na giełdzie kryptowalut
  4. Z czego wynikają ogromne wahania cen na rynku kryptowalut?

Bardzo ważne jest nie tylko to, aby zacząć od wybrania zaufanej giełdy kryptowalut, ale też poznać podstawy związane z bezpieczeństwem. Osoby, które wiedzą, jak prawidłowo przechowywać kryptowaluty nie muszą się martwić, że jakaś firma nagle zniknie z rynku i przez to stracą swoje środki. Jednocześnie samodzielne zdobywanie takiej wiedzy wymaga poświęcenia dużych ilości czasu i zazwyczaj generuje koszty związane z opłatami transakcyjnymi i testowaniem różnych rozwiązań. Na szczęście istnieje sprawdzony i o wiele prostszy sposób, aby zacząć inwestować. Jaki? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Jak zacząć z kryptowalutami?

Handel kryptowalutami często rozpala wyobraźnię, szczególnie jeżeli ktoś naczyta lub nasłucha się o niewyobrażalnych zwrotach z inwestycji. Zanim jednak będzie można spróbować swoich sił w handlu cyfrowymi aktywami, trzeba oczywiście znaleźć zaufaną giełdę, założyć na niej konto i zapoznać się przynajmniej z podstawowymi opcjami. Giełda kryptowalut to oczywiście tylko jedno z wielu miejsc, które można wykorzystać do zakupu krypto. Warto również wspomnieć o kantorach, bitomatach oraz transakcjach realizowanych bezpośrednio pomiędzy użytkownikami.

Skąd czerpać informacje na temat krypto?

Technologia blockchain jest rozwijana już od kilkunastu lat i wiele wskazuje na to, że w przyszłości będzie miała istotny wpływ na wiele sektorów. Nie należy więc ograniczać się wyłącznie do takich rzeczy jak aktualne kursy kryptowalut czy transakcje na blockchainie Ethereum. Na szczęście obecnie można bez problemu zyskać dostęp do wartościowych informacji i to bez potrzeby płacenia za kursy lub treści. Wystarczy zajrzeć na stronę, na której krok po kroku wyjaśniono, jak zacząć z kryptowalutami. Można tu znaleźć między wskazówki na temat tego, jak poruszać się po giełdach kryptowalut, w jaki sposób dokonać sprzedaży kryptowalut oraz z jakiego portfela korzystać po dokonaniu zakupu Bitcoina, aby można było go bezpiecznie przechowywać.

Pierwsze kroki na giełdzie kryptowalut

Dzięki tym poradom można będzie uniknąć błędów, przez które początkujący użytkownicy często tracą pieniądze. Lepiej więc zacząć od edukacji i poświęcić nawet kilka godzin na zrozumienie podstaw, aby później można było bez obaw poruszać się w transakcjach na blockchainie, krypto inwestycjach czy innych rozwiązaniach związanych z Web3.

Z czego wynikają ogromne wahania cen na rynku kryptowalut?

Trudno natomiast udzielić jednoznacznej odpowiedzi na temat tego, z czego właściwie wynikają ogromne różnice w kursach kryptowalut. Zazwyczaj tłumaczy się je postępującą adopcją, działaniami rządów i tradycyjnych instytucji finansowych oraz czystą spekulacją. Najbezpieczniej więc jest próbować spojrzeć na ten rynek długoterminowo i unikać nieprzemyślanych działań.