Myślisz o zmianie samochodu, ale nie dokonałeś jeszcze ostatecznego wyboru? Rozumiemy to doskonale – kupno nowego auta to decyzja na lata. Musi być zatem dobrze przemyślana. Szukając nowego modelu, marzy nam się znalezienie takiego, które sprosta naszym potrzebom i wymaganiom. Idealne auto powinno być niezawodne, bezawaryjne, ekonomiczne, bezpieczne, szybkie i komfortowe… Zastanawiasz się, czy takie auto w ogóle istnieje? Oczywiście, że tak! Jest nawet dostępne! Jakie samochody są najbezpieczniejsze?

Co wpływa na bezpieczeństwo samochodów?

Inżynierowie i producenci najlepszych marek samochodowych dokładają wszelkich starań, by proponowane modele były coraz lepsze i coraz bezpieczniejsze. Przywiązują oni szczególną uwagę do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, o czym świadczą zarówno wytrzymałe konstrukcje samochodów, jak i obecność nowoczesnych systemów wspomagających kierowców. Coraz więcej marek oferuje w standardowym wyposażeniu swoich modeli innowacyjne systemy wspomagające, które mają ostrzegać kierowcę i zapobiegać wypadkom na drodze.

Nowoczesne systemy obecne w samochodzie znacznie zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze, lecz czasem zderzenie i tak jest nieuniknione. Wówczas najważniejsza jest wytrzymałość auta oraz elementy chroniące, takie jak poduszki powietrzne, pasy czy fotele. Niezwykle istotna jest konstrukcja pojazdu, wzmocnienia czy użyte materiały. Aby sprawdzić jakie samochody są najbezpieczniejsze i najbardziej wytrzymałe, przeprowadza się crash-testy, czyli próby zderzeniowe.

Jakie samochody najlepiej przechodzą testy bezpieczeństwa?

Przeprowadzaniem testów bezpieczeństwa różnych modeli samochodów, zajmuje się organizacja EuroNCAP. EuroNCAP to organizacja niezależna, która nie przyjmuje auta od producenta. Samochody przeznaczone do testów zderzeniowych kupowane są anonimowo i pochodzą bezpośrednio z salonów. Mamy zatem całkowitą pewność, że testy są uczciwie przeprowadzane i samochody nie zostały do nich wcześniej przygotowane. Jakie auta są najbezpieczniejsze i najbardziej wytrzymałe?

Z raportów organizacji NCAP wynika, że dealer Volvo oferuje jedne z najbezpieczniejszych samochodów. Auta marki Volvo wyróżniają się bowiem najwyższymi notami i najlepszymi wynikami. Wyszczególnić tu należy kilka takich modeli jak: Volvo XC40, Volvo S80, Volvo V40 i V60. Każdy z nich otrzymał najwyższe oceny w testach zderzeniowych i komplet gwiazdek pod względem bezpieczeństwa i niezawodności. Oprócz tego model Volvo S60 zapewnia doskonałą ochronę pasażerów dorosłych, dzieci i pieszych. Poza tym wyróżnia się wysoką skutecznością działania asystujących systemów.

Jakie systemy wspomagające oferuje nam dealer Volvo?

W podstawowym wyposażeniu Volvo S60 znajdziemy m.in. system rozpoznający znaki drogowe i funkcję ostrzegającą o dekoncentracji kierowcy. Auto posiada również system awaryjnego hamowania przed przeszkodą, który ma na celu uniknąć nieszczęścia lub złagodzić skutki uderzenia. Jak informuje dealer Volvo, auto najpierw ostrzega i informuje kierowcę, a następnie uruchamia automatyczne hamowanie przed nadjeżdżającym pojazdem. Dzięki temu wielu kierowców reaguje w porę i udaje im się uniknąć nieszczęścia na drodze. Warto również wspomnieć o radarze, który współpracuje z kamerą i wykrywają pieszych, rowerzystów i duże zwierzęta. Kierowca otrzymuje ostrzeżenie i zachowuje należytą czujność, kiedy na zewnątrz panuje ciemność lub słaba widoczność.

Systemy wspomagające i ostrzegające kierowców coraz częściej znajdują się w standardowym wyposażeniu Volvo. Zawsze jednak warto sięgnąć również po listę opcji dodatkowych. Dealer Volvo ma nam o wiele więcej do zaoferowania, aby zapewnić nam jeszcze większe bezpieczeństwo i wygodę. Jedno jest pewne – samochody Volvo są bezpieczne, niezawodne i bardzo komfortowe.