Jeśli chcesz rozpocząć pracę przy maszynach sterowanych numerycznie, masz przed sobą ciekawą i rozwojową ścieżkę kariery. Pomagamy w postawieniu pierwszych kroków na nowej drodze i podpowiadamy, jak nauczyć się toczenia w profesjonalnym parku maszynowym. Poznaj nasze wskazówki!

Dwie ścieżki kariery przy maszynach CNC

Czy wiesz, jakie opcje stoją przed Tobą otworem? Niezależnie od tego, czy wybierzesz frezowanie, czy toczenie CNC, powinieneś poznać główne kierunki szkoleń. Oferta skierowana do młodych adeptów tego rodzaju obróbki koncentruje się na dostarczeniu praktycznych umiejętności w jednej z dwóch dziedzin:

  • operator,
  • operator — programista.

Jak zapewne się domyślasz, różnica tkwi w zakresie przyswajanych informacji i rozległości późniejszych obowiązków. Czytaj dalej, a poznasz kluczowe kwestie, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Która opcja jest lepsza na początek?

Chcesz jak najszybciej zdobyć umiejętności cenione na rynku pracy? Być może jeszcze nie wiesz, w którym kierunku zamierzasz podążać w przyszłości, lecz interesuje Cię toczenie i frezowanie CNC Poznań i inne duże miasta w Polsce mają bogate zaplecze kursowe dla przyszłych operatorów obrabiarek, dając im solidne podstawy do efektywnej i bezpiecznej pracy w różnych sektorach przemysłu.

Kurs operatorski skupia się na obsłudze urządzenia i kontrolowaniu specyfikacji gotowych przedmiotów. Przyszły pracownik będzie wykonywał standardowe procedury i nadzorował funkcjonowanie powierzonej mu maszyny.

Znacznie szerszy zakres wiedzy dotyczy szkolenia dla operatorów programistów. Korzystanie z oprogramowania CAD i wprowadzanie w nim ustawień to tylko jeden z licznych obowiązków przyszłego programisty CNC. Proces frezowania i toczenia w obrabiarce ściśle podąża za wytycznymi przesłanymi z komputera. Wprowadzanie zmian projektowych wymaga znajomości języka programowania i wiąże się z większymi zarobkami.

Toczenie CNC praca — czy warto?

Poznałeś najważniejsze ścieżki kariery w parkach maszynowych, które wykorzystują technologią sterowania numerycznego. Czy już dostrzegasz ogromny potencjał w pracy przy toczeniu i frezowaniu CNC? Niech nie przeraża Cię duża ilość wiedzy i obowiązków. Jeśli zdobędziesz nieco doświadczenia, większość czynności zaczniesz wykonywać automatycznie.

Technologia obróbki skrawaniem wspomaganym komputerowo błyskawicznie się rozwija. Ogromna część produkcji zaawansowanych komponentów korzysta z usług zewnętrznych parków maszynowych, gdzie swoje miejsce znajdą wykwalifikowani specjaliści. Zapisz się na kurs operatora lub programisty CNC i rozpocznij swoją przygodę z frezowaniem! Będziesz mieć realny wpływ na jakość podzespołów wypuszczanych na rynek i zapewnisz sobie stabilną i dobrze płatną karierę.

Toczenie CNC w Poznaniu — gdzie je wykonać?

Poszukujesz miejsca, które zagwarantuje krótkie terminy realizacji i powtarzalność wyników? Sprawdź ofertę parku maszynowego Sacher, którego specjalizacją pozostaje frezowanie i toczenie CNC Poznań to jedna z wielu lokalizacji na mapie Polski, gdzie firma świadczy swoje kompleksowe usługi. Wejdź na stronę www.sacher-cnc.com.pl i poznaj korzyści z wykorzystywania nowoczesnych technologii.