Zmiana pory roku dla kierowców oznacza wizytę w serwisie i wymianę ogumienia. Szczecin jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy odpowiedni serwis opon. By nie tracić czasu na oczekiwanie w kolejce, warto wcześniej umówić się na wizytę. W ten sposób uniknie się ryzyka, że zakład będzie obłożony pracą na tyle, by nie mieć czasu na nadprogramową usługę.

Serwis opon to nie tylko ich wymiana, ale również naprawa. Profesjonalne warsztaty wulkanizują opony osobowe na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to metoda „na ciepło”. Wymaga ona doświadczenia i specjalnych form, dzięki którym możliwe jest uzyskanie pierwotnego kształtu opony. W ten sposób naprawia się uszkodzenia boczne, z którymi nie poradzi sobie chemiczna metoda „na zimno”. Z niej korzysta się w przypadku uszkodzeń punktowych powstałych w wyniku np. przebicia opony gwoździem.

O tym, że opony są bardzo ważnym elementem wpływającym na bezpieczną podróż samochodem, warto przypominać przy każdej okazji. Przede wszystkim muszą one być odpowiednio dobrane do pory roku i panujących w tym czasie warunków pogodowych. Opony letnie i zimowe różnią się między sobą m. in. temperaturami najlepszej przyczepności i systemem odprowadzania wody.