Przestronne i funkcjonalne wnętrze oraz i wysoki komfort jazdy przyniosły Peugeotowi 206 ogromną popularność. Na jego zakup kierowcy decydowali się również wówczas, gdy na rynku pojawili się nowocześniejsi konkurenci. Nie jest to jednak samochód nie do zdarcia.

Nietypowe odgłosy dobiegające z tyłu samochodu powinny skłonić jego właściciela do wizyty w serwisie. Być może konieczna będzie regeneracja belki Peugeot 206 często wymaga takiej usługi. Szczególną uwagę należy zwrócić na: obniżenie wysokości tylnego zawieszenia, dochodzące z tamtej strony skrzypienie i metaliczne odgłosy oraz pochylenie i zmiana geometrii kół samochodu. Bezwzględna naprawa wymagana jest w przypadku, gdy opony obcierają o nadkole.

Odpowiednie serwisowanie auta bez wątpienia pływa na jego stan techniczny, a co za tym idzie – również bezpieczeństwo podróżowania nim. Przy okazji wizyt w warsztacie, dotyczących głównie sezonowej wymiany opon, często razem z ogumieniem zmienia się felgi w aucie. Wielu kierowców na sezon letni zakłada aluminiowe. Warto pamiętać, by przy tej okazji dobrać odpowiednie elementy mocowania. W każdym aucie innego zestawu wymagają stalowe, a inne potrzebne będą śruby do felg aluminiowych Peugeot nie jest tu wyjątkiem.